INTÉZMÉNYÜNK TÖRTÉNETE

Előszó

Miklós tér - 1926

Iskolánk, diákotthonunk és gyermekotthonunk 2001-ben volt 75 éves.

E jubileum egyben számvetést is jelent. Visszagondolva az elmúlt évtizedekre, változó történelmünk korszakait, nehéz és küzdelmes évtizedek történéseit ismerheti meg az olvasó Évkönyvünkben. A magyar gyógypedagógia korszerűsödésével együtt alakult, változott, fejlődött intézményünk. Fejlődésének minden szakaszában a tárgyi feltételek szűkös volta és a szakmai színvonal kimagasló szintje jellemezte.

Az évek során oktatási és egyéb rendszerek, tantervek, törvények változtak, de egy dolog állandó maradt, ez pedig a gyógypedagógiai hivatástudat és gyermekszeretet. Ez adott erőt régen, és ad ma is feladataink, küldetésünk megvalósításához, mindennapi munkánk végzéséhez. E könyv emlékeztet a múltra és bemutatja a jelent. Köszönöm, hogy kézbe veszi és elolvassa Évkönyvünket.

Marton Tiborné igazgató

Miklós tér - 2001

Miklós téri évtizedek ...

A könyv az alábbi hivatkozásról letölthető:

miklos_teri_evtizedek.pdf

A dokumentum egyéni használatra kinyomtatható.

Sokszorosítása, egészének vagy részeinek felhasználása, a szerző engedélyével történhet.