Énekkar - zenei nevelés

A szakkört vezeti: Morvay Judit

A zenei nevelés célja:
  • a muzsikáló közösség és zeneszerető/értő közönségnevelés

• a zenei műveltség megalapozása

• a nemzeti és egyetemes zenekultúra megismertetése

• a művészi kifejezőkészség kibontakoztatása

• az igényes zene mindennapos szükségletté válásának alakítása

• a zenei élmények és az ismeretszerzés eredményeként a zenei tudat állandó alakulása, formálódiása.

Az éneklés és a hangszerjáték szintén fontos alapeleme a zenei tevékenységnek, hiszen  a zene megértésére, a zeneművek befogadására elsősorban az válik képessé, aki valamilyen mértékben részt tud venni a zenei alkotótevékenységben.

Az aktív muzsikálás elősegíti a zenei önkifejezés lehetőségét, segít kialakítani a zenéhez fűződő pozitív attitűdöket.

A zene szeretete, a zenehallgatás szokásának kialakítása együtt jár az ízlésformálással, és elősegíti a tanórán kívüli zenei alkalmakba (énekkar, hangverseny-látogatás) való bekapcsolódást.

Feladatok:
  • Csoportos és egyéni hangképzés, a helyes hanghasználat fejlesztése

• Iskolai rendezvényeken való szereplés

• Az énekes repertoár bővítése kortárs művekkel

• Hangverseny szervezése külsős fellépők részvételével, a hangverseny-élmény megtapasztalása

• Kulturális műsor szervezése a színjátszó szakkörrel karöltve.

• A speciális „Színes kotta”-módszer minél szélesebb körű alkalmazása a zenetanításban, és eredményeinek bemutatása iskolai és egyéb rendezvényen.

Képeink

Tételek: 1 - 3 ból 3