"Lakóhelyünk Óbuda" - helytörténeti verseny

2015.05.27 14:30

Az idei tanév második félévében iskolánk IV-VIII. évfolyamai, illetve a gyermekotthoni csoportjaink számára vetélkedőt hirdettünk

„Lakóhelyünk: Óbuda” címmel.

A három fordulós vetélkedő ideje alatt élményekben gazdag séták során a növendékeink megismerhették lakóhelyünk történelmi emlékeit, természeti értékeit, egyes korok gyermekjátékait.

A márciusi, áprilisi illetve májusi feladványokat évfolyamszinten oldották meg. Minden hónapban tablót készítettek a bejárt területekről, látottakról.

Május utolsó hetében iskolai szintű vetélkedőt rendeztünk, ahol számot adhattak gyermekeink a verseny során szerzett ismereteikről, illetve értékelésre kerültek a havi fordulók alkalmával leadott feladványok és az elkészített tablók.

A nyertes évfolyam, illetve az első három egyéni versenyző június 19-től 22-ig Parádon tölthet el három napot a Kaland Táborban.

Köszönet Virt Istvánnak „Pista bácsinak” a szervezésért és a pedagógus kollégáknak a lelkes részvételért és a sok-sok munkáért.

További részletek: www.obudaismeret.webnode.hu