Europe Code Week 2018

2018.10.25 15:11

2018. október 6-21. között immár hatodik alkalommal rendezték meg az Európai Unió tagállamaiban - így Magyarországon is - a programozás hetét. Az EU Code Week üzenete az, hogy a programozás hasznos, egyben szórakoztató, s mindenki képes rá.

Idén iskolánk két programmal csatlakozott ehhez a projekthez:

• Bee-bot kalandok: A robotméhecskével mindenki szívesen ismerkedett. Segítettek neki megkeresni a virágokat, meglátogatni a barátait, vagy hazatalálni a kaptárba.
  • Mi is kódolunk: A gyerekek több alkalommal is foglalkoztak a kódolás alapjaival játékos formában. A lelkesedésre való tekintettel a programozás hete nálunk egy hónapig tartott. Ezalatt 33 oklevelet szereztek diákjaink a code.org különböző szintű online programozási kurzusain.

Büszkék vagyunk rá, hogy néhány felnőtt érdeklődését is sikerült felkelteni a robotika és a programozás iránt.