Egészségnap

2014.11.07 08:30

Idén is megrendeztük az egészségnapot. A program célja az egészséges életmód népszerűsítése és a megelőzés fontosságának tudatosítása volt. A felkészülés részeként minden osztály plakátot készített az egészséges életmódról - szólások, közmondások felhasználásával.

A gyerekek változatos és színvonalas programokon vettek részt - forgószínpad szerűen.

Az alsó tagozatosok:

• Zenés torna a tornateremben Kriszti nénivel
  • Egészségi állapot felmérése Edit nénivel
  • Salátakészítés az osztályban
  • Kézműves foglalkozás Orsi nénivel és Zsófi nénivel
  • Gitárzene és dalolás Ági nénivel és Dóri nénivel
  • Mentőautó megtekintse

A felső tagozatosok:

• Zenés torna a tornateremben - hangulatos testmozgással kezdődött a nap
  • Egészségi állapot felmérése - testsúly és testmagasság mérése
  • Salátakészítés - gyümölcsök (alma, körte, kiwi, banán), citromlé, méz, fahéj felhasználásával saláta készítése, majd elfogyasztása
  • Fogápolás - a helyes fogápolásról szóló film megtekintése, majd teszt kitöltése
  • Dohánygép - a dohányzás káros hatásainak sokrétű szemléltetése, beszélgetés
  • Mentőautó - egy mentőautó megtekintése kívül-belül, a mentőhívás módja, szabályai
  • Gyógynövények - a tanult gyógynövények felismerése kép, íz, illat alapján - teszt kitöltése

A program végén minden osztály átvehetett egy házi készítésű répatortát, amit jó étvággyal el is fogyasztottak.

További képek: szent-miklos-iskola.webnode.hu/fenykepgaleria/#dsc00515-jpg1