A Magyar Parasport Napja

2019.02.22 09:00

A Magyar Parasport Napja

2019. február 22. pénteken megtartottuk a Magyar Országgyűlés által ünnepnapnak nyilvánított 2. Magyar Parasport Napot.

A Csalogány Óvoda, Általános Iskola és a Szellő EGYMI-vel összefogva közös programot alakítottunk ki, melybe az Árpád Gimnázium tanulóit is bevontuk.

10 órakkor közös futással kezdtünk a Flórián tér nagyrétjén, majd a 3 iskolában 4-4 csapattal vettünk részt survivor próbán, vízi játékokon és exatlon megmérettetésen - vegyes csoportokat kialakítva. Iskolánkban a látás hiányának és a mozgássérültség nehézségeinek megéreztetése volt a feladat, játékos feladatokon keresztül, melyet a végén meg is beszéltünk. Összesen 20 tanuló vett részt a színes programokon iskolánkból.

12 órakor zárásképpen a Netfit SNI gyermekekre való adaptációjáról hallhattunk informatív előadást a Szellő EGYMI-ben