Események naptára

Március 15.

2018.03.14 11:00

A 2017/18 -as tanévben egy kissé rendhagyó módon ünnepeltük a forradalom évfordulóját. Korabeli legendákból válogattunk a gyerekeknek Petőfi Sándorról, Jókai Mórról olyan történeteket, melyeket tankönyvekből nem ismerhetnek meg. Ezeket a történetek lejátszottuk, s hogy élvezetesebb legyen, az eredeti helyszíneket a modern technológiának köszönhetően hatalmas képekben ki is vetítettük. Így egy kicsit mindenki úgy érezhette, hogy valódi szemlélője a történeteknek. A Himnusz és a Szózat mellett felcsendültek a Bánk bán részletei is.

Határtalanul - Kincses Óbuda

2018.03.10 14:00

HATÁRTALANUL – KINCSES ÓBUDA

(2018. március 9-11.)

Mertünk nagyot álmodni, és megcsináltuk!

Hónapok óta készültünk az újabb, immár, baráti, testvéri találkozásra.

Miként is kezdődött? A Szent Miklós Óvoda, Általános Iskola, EGYMI, Kollégium és Gyermekotthon a „Határtalanul” pályázat keretén belül társiskolát keresett. E sorok írója, közel négy évtizedes néprajzi gyűjtőmunkája miatt is, Zoboralja (Nyitra környéki magyar falvak) egyik magyar tannyelvű iskoláját kereste meg, - eredménytelenül. Miután választ sem kapott a megkeresésre egy véletlen találkozásnak köszönhetően egy korábbi néprajzi gyűjtőterületén, Medvesalján, azon belül Gömöralmágyon (Gemersky Jablonec – Szlovák Köztársaság) talált együttműködő partner iskolára, kollégákra és diákokra. Folytatás...

Farsang - 2018

2018.02.15 15:00

Farsang - 2018

A farsangi mulatság iskolánk néptánccsoportjának fergeteges előadásával kezdődött. A nézők legszívesebben maguk is táncra perdültek volna, de előtte még sok színes, érdekes jelmez várt bemutatásra:

• ovisaink bátran vonultak fel a színpadra (kalóz, szerelő, király),
  • ezután az 1-2. évfolyamos pöttyös Túró Rudik tánca következett,
  • az 1-2. autista évfolyam vidám kéményseprői füttyszóval kísérve tisztították a kéményt,
  • meseerdőbe varázsolt minket a 3. évfolyam, ahol minden mesehős, még a sárkány és a boszorkány is megjavult,
  • a negyedikesek Bogárbáljában táncoslábú bogarak buliztak,
  • a felsős autista csoport kacsatáncra tanított minket,
  • az 5. évfolyam vándorcirkusza is nagy tetszést aratott,
  • a 6. évfolyam vadnyugati története pénzrablással kezdődött, tánccal végződött,
  • a hetedikesek "gyorshajtásért" bírságoltak 20-as táblánál,
  • a 8. évfolyam táncoló lábai meglepetésprodukcióval kápráztatták el a közönséget,
  • a kollégium százlábúja óvatosan sétált fel a színpadra, vigyázva, nehogy elbotoljon,
  • a Napraforgó csoport idősek otthonává alakult, járókerettel, bottal, bevásárlókocsival felszerelkezve, de jókedvűen érkezett,
  • az Aranyeső csoport lányai a dzsungelből hozták el táncaikat,
  • A farsangi felvonulást stílusosan az Orgona csoport busói zárták, akik a szokásnak megfelelően ijesztgették a nézőket.

Miután minden évfolyam elfogyasztotta a jutalmul kapott tortát, estig tartó farsangi DISCO zárta a programot.

Nyílt napok - 2018. február 12-13.

2018.02.12 08:45

Farsangi készülődés

2018.02.09 10:00

Fotókiállítás

2018.02.05 17:00

HÍVŐK ÉS HITEK

Hidvégi Péter fotókiállítása

"Évtizedek óta fotózom a templomokat, temetőket, a vallások szimbólumait, a kereszteket, félholdat, csillagokat, a hit és köszönet pislákoló gyertyalángjait szerte a világban.

Nekem a templomok elsősorban a kultúrát, a művészet örök lenyomatait jelentik, a temetők a csendet és megnyugvást, vagy a

feledés tragikumát.

A hívő emberek a rajongást, és a magányt üzenik.

A képeimen néha,- minden kegyeletsértési szándék nélkül- ábrázolom azokat a pillanatokat is, melyek mosolyra késztettek.

Köszönöm a támogatóknak és érdeklődőknek, hogy ezeknek a fotóknak egy részét most megmutathatom."

Hidvégi Péter

Iránytű