Események naptára

KAPCSOLDA - vendégségben az Óbudai Gimnáziumban

2015.05.21 14:00

Kapcsolda program keretében idén is élménydús délutánt töltöttünk az Óbudai Gimnáziumban. Vendéglátóink színes műsorral kedveskedtek: modern táncok, népitánc, fuvola, ének. A műsor után a gimnazisták kísértek minket a különböző helyszínekre, ahol:

  • táncokat tanulhattunk,
  • tornázhattunk,
  • süteményt díszíthettünk,
  • kifestették az arcunkat,
  • kézműveskedhettünk,
  • nyuszit simogathattunk,
  • sorversenyen vehettünk részt,
  • finom süteményeket és szendvicseket kaptunk.

Köszönjük a vendéglátást!

 

Kulturális program iskolánk támogatóinak

2015.05.13 16:30

Idén is vidám hangulatú délutánon láttuk vendégül iskolánk támogatóit.

A műsor első felében a vendégek betekintést nyerhettek Stein-Kovács Anita zeneterapeuta munkájába, a színes kotta módszer használatába a gyerekek zongora- és furulyajátékán keresztül.

Nagy tetszést aratott az egyre bővülő énekkar is – különböző formációban (leány-, fiú- és vegyeskar).

     

Az előadás a dráma szakkör Pünkösdi kosár című népi játékával folytatódott, ami szintén kivívta a nézők elismerését.

A műsort pedagógusokkal kiegészült vegyeskar meglepetés-produkciója zárta, majd saját készítésű ajándékkal kedveskedtünk vendégeinknek.

 

Beiratkozás a 2015/2016. tanévre

2015.04.16 08:00
 
Az általános iskolai beiratkozás ideje a 2015/2016. tanévre:
  • 2015. április 16. csütörtök 8:00 - 19:00

  • 2015. április 17. péntek     8:00 - 19:00

Felvételi körzet: Budapest
 

Versillusztrációs pályázat

2015.03.14 16:00

     

Iskolánk több tanulója részt vett a MOA Magán Általános Iskola rajzpályázatán.

A pályázat témája egy szabadon választott vers illusztrációja.

Az ünnepélyes Díjátadó Gála 2015. március 14.-én a Csillaghegyi Közösségi Házban került megrendezésre, ahol a díjazott gyermekek rendhagyó történelemórán, kézműves foglalkozáson, táncházon vehettek részt.

Az előcsarnokban 2 héten keresztül megtekinthetők a pályázatra beküldött rajzok.

Díjazottjaink:

  • Demeter RenátóFődíj (7. osztályos korcsoport)
  • Kardos Benjamin – Különdíj (7. osztályos korcsoport)
  • Udvardi Márk – Különdíj (6. osztályos korcsoport)
  • Miklós Ferenc – Különdíj (6. osztályos korcsoport)
  • Autista csoport - Különdíj (5. osztályos korcsoport)

A fődíj korosztályonként egy egyhetes nyári tábor, melyet a díjazott választhat ki a MOA Suli által szervezett – angolos, kézműves, médiás, sportos, és még sok egyéb tematikájú tábor közül.

A különdíjasok kézműves foglalkozáson vehetnek részt a MOA Suliban.

 

Március 15. ünnepség

2015.03.13 10:30

 

 

Farsang

2015.02.19 15:00

Idén február 19-én tartottuk fergeteges farsangi mulatságunkat. A készülődés során minden osztály, csoport és egyéni fellépő igyekezett titokban tartani az ötletét, hogy a meglepetés teljes legyen.

A farsangot időutazás keretében maga a fáraó nyitotta meg.

Először a felnőtt „turbó csigák” vágtáztak a színpadra, majd fantasztikus macskaduettet láthattunk – hallhattunk.

Az osztályok felvonulását az autista csoport csip-csip csókái kezdték, akik komámasszonnyal énekeltek. Ezután az elsősök Angry Birds tánca következett, majd a második osztály gombái vonultak fel. A negyedikesek esőtánca megidézte a szivárványt, majd az ötödikesek keltették életre a Dzsungel könyvének majomcsapatát. Ezt a hatodikosok fergeteges cigánytánca követte, majd a hetedikesek táncoltak „kézzel-lábbal”. Az osztályok felvonulását a nyolcadikosok bölcsődei csoportja zárta.

A gyermekotthon csoportjaiból ellátogattak hozzánk a bajor táncosok és a ripacsok.

Az egyéni fellépők énekkel és tánccal kápráztatták el a közönséget.

Miután minden osztály elfogyasztotta a jutalmul kapott tortát, estig tartó farsangi DISCO zárta a programot.

Nyílt nap

2015.02.16 08:30

Február 16-án iskolánk ismét kitárta kapuit, hogy az érdeklődők betekintést nyerhessenek a nálunk folyó szakmai munkába.

A program 8:30 – kor megnyitóval kezdődött a díszteremben. Fazekasné Szajlai Adrienn iskolai intézményegység vezető köszöntötte a vendégeket, akik ezt követően számos programból választhattak:

  • Babzsákos foglalkozás az autista csoportban
  • Logopédia
  • Diszlexia prevenció
  • Zeneterápia
  • Szenzomotoros fejlesztés
  • Informatika
  • Nyelvtani ismeretek rögzítése interaktív tananyagon keresztül
  • Felkészítés önálló életvitelre – 8. osztály
  • Komplex magatartás és személyiségfejlesztés – 1. osztály
  • Kézműves foglalkozás – 6. osztály

A délelőtt zárásaként a Süsü, a sárkány című zenés mesejátékot mutatta be a színjátszó szakkör.

Előadás után a vendégek választ kaphattak a délelőtt felmerült kérdéseikre a foglalkozásokat tartó gyógypedagógusoktól.

A nyílt nap az iskola, a kollégium és a gyermekotthon megtekintésével zárult.

 

Harmincnyolc év egy nevelő-oktató intézmény élén

2015.02.11 15:00

Marton Tiborné igazgató asszonyt nyugdíjazása alkalmával Virt István a következő gondolatokkal köszöntette, búcsúztatta:

Icát 1977. augusztus 16-tól (28 évesen!) nevezték ki a Miklós téri oktatási és nevelési intézmény igazgatójává. A fiatal, ambiciózus, gyerekcentrikus igazgatónő szakmai optimizmusát jellemzi egyrészt írásos munkáiban feltüntetett, Hemingway szavait idéző, egész életén átívelő, hivatását meghatározó ars poeticája:

„Ne azon tanakodj, hogy mid nincs, azon törd a fejed, hogy mihez tudsz fogni azzal, amid van.”,

másrészt: a kezdetektől hitt abban, hogy terveit, elképzeléseit a legkedvezőtlenebb körülmények között is meg tudja valósítani. Mindannyian, akik Veled együtt évtizedek óta itt vagyunk és köszönthetünk, elmondhatjuk: keveseknek, de Neked sikerült!

Optimizmusodra a kezdetektől is, teljes mértékben szükség volt. Az „örökség” egy olyan intézmény volt, ahol néhány év leforgása alatt több vezetőváltás történt.

Az új igazgatónő szemlélete, ügyszeretete, emberi habitusa miatt hamar elnyerte a dolgozók bizalmát. A korábban szétzilált tantestületet erősítette, hogy az igazgatónőhöz hasonlóan 1977/78-ban kerültek a tantestületbe azok a fiatal, energikus, jól képzett, frissen diplomázott oktatók, akiknek többsége azóta is a Miklós téri tantestülethez tartozik. A korábbi évtizedek pozitív Miklós téri hagyományait úgy vették át elődeiktől, hogy egyidejűleg ötvözték azt fiatalos tenni akarásukkal, frissen szerzett, legkorszerűbb szaktudásukkal és mindezt a gyermekek sorsának jobbá fordítására használták. A mai ifjú kollégák előtt is ott a lehetőség: a pozitív hagyományokat tisztelve és elfogadva, azokat továbbéltetve a legkorszerűbb ismereteiket adják közre a jobbítás szándékával.

A rendszerváltást követő évek új intézménymenedzselési stratégia elsajátítását igényelte. Ica irányításával a kollégák hamar megtanultak pályázni. A különböző pályázatok révén rohamosan javultak a tárgyi feltételek, gazdag és sokszínű szabadidős programok, nyaraltatások szervezésére nyílt mód, jelentősen bővült intézményünk társadalmi, illetve civil szervezetek által nyújtott, mind a mai napig tartó támogatottsága.

Mindez idő alatt a pedagógiai módszerek is folyamatosan korszerűsödtek, követték a változó társadalmi elvárásokat.

Az 1997. évi XXXI. Gyermekvédelmi Törvény irányvonalának megfelelően az 1998/99-es tanévben elkezdődött a lakásotthonnal kapcsolatos szervezési munkák és az intézmény tetőtere gyermekotthonná alakításának műszaki terveztetése. Az átépítés 2004-ben kezdődhetett el, és 2006. szeptember elsején fejeződött be.

Ica számára a mindenkori álmait megvalósító 2006-os, kibővített intézmény átadását megelőző közel három évtizedes küzdelem egészsége rovására ment. 2006. szeptember elsején úgy léptük át a megújult Miklós téri többcélú intézmény küszöbét, hogy Ica nem lehetett velünk, második infarktusa miatt súlyos állapotban kórházban ápolták. Ica, férfiakat meghazudtoló energiával irányította, szervezte és éjjel nappal felügyelte az építkezést, hogy a végeredmény ne csak építészetileg, de komplex pedagógiai szempontoknak is megfeleljen. Az infrastrukturális átalakítás, kibővítés eredményeként térben is elkülönült a harminc fős kollégium a negyven fős gyermekotthontól, ez utóbbiban öt lakóotthonban, családias körülmények között nevelkedhet lakóotthononként legfeljebb nyolc gyermek. Mindeközben folyamatos volt a pedagógiai munka innovációja, közösségi programok színvonalának folyamatos emelése.

Mindezen grandiózus terveket olyan időkben tudtad megvalósítani, amikor éveken keresztül, sorra zárták be a kórházakat, iskolákat és gyermekotthonokat. Kijelenthetem, hogy ezáltal nem csak a gyermekeknek építettél otthont közel négy évtizedig, hanem az idősebb és fiatalabb kollégák számára is teret, lehetőséget biztosítottál hivatásuk teljesítéséhez.

Amikor azt mondjuk, Miklós tér - az számunkra: fogalom.

Ica, számodra – mondhatom - életmű.

1977-ben 28 évesen a főváros legfiatalabb iskolaigazgatója voltál. 2015. január 15-én, végleges nyugdíjba vonulásod napján Te voltál a fővárosban az egyetlen intézményvezető, aki legtovább - harmincnyolc évig - folyamatosan ugyanazt az intézményt vezette.

Munkádat a fenntartó többször is elismerte:

  • 1982-ben Kiváló Munkáért,
  • 1993-ban Éltes Mátyás díjjal,
  • 2007-ben Magyar Köztársasági Aranykereszttel,
  • 2014. decemberében a Pedagógiai Szolgálatért Érdemérmet Te is megkaptad, mint mindenki, aki huszonöt évnél többet töltött a pályán. Szerintem viszont kevesen mondhatják el magukról, hogy Neked ezt az érdemérmet Varga Mihály gazdasági miniszter úr személyesen adta át, - hol máshol, mint a Miklós tér dísztermében.

Negyven év mindennapos küzdelmeit nem lehet összefoglalni. Tudjuk hogy minden kitüntetésnél több erőt adott a gyerekek mindennapi hálás mosolya, az évtizedek múlva is visszatérő tanítványok hálája, ez minden kitüntetésnél többet ér.

Kollégáidként köszönjük Neked a segítséget, az útmutatást és példamutatást:

  • a továbblépést csak az segíti, ha megtanuljuk a múlt pozitív tapasztalatainak átvételét és továbbvitelét,
  • a megújulást, az elhivatott fiatalok elkötelezettségével a jó átvételére…”

 

(A részletekben közölt köszöntés és búcsúztatás teljes szövege 2015. február 11-én hangzott el a Szent Miklós Általános Iskola, Kollégium és Gyermekotthon dísztermében.)

 

A magyar kultúra napja

2015.01.22 14:00

     

         Kölcsey Ferenc                                        A Himnusz kézirata

 

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük, annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban január 22-én fejezte be a Himnusz kéziratát. Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felkutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

 

Ennek jegyében hallgattuk Virt István saját gyűjtésen alapuló, élvezetes előadását Kárpát - medencei barangolások címmel:

  • zoboraljai (Szlovákia),
  • kalotaszegi,
  • gyimesi,
  • moldvai (Románia),
  • magyar népszokásokról

Karácsonyi ünnepség

2014.12.19 10:30

A téli szünet előtti utolsó tanítási napon az egész iskola összegyűlt a díszteremben, közös ünneplésre.

A színjátszó szakkör előadásában egy megható történetet láthattunk, karácsonyi dalokat énekeltünk, majd - támogatóink jóvoltából - kiosztásra kerültek a névre szóló ajándékok is. 

Video: youtu.be/QevubB2yCKk

Tételek: 141 - 150 ból 177
<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>